مصاحبه مدیر بازرگانی با "خبرگزاری ایرنا"

تاریخ انتشار: سه شنبه 14 شهریور 1391 دسته بندی: سایر رسانه ها کد خبر: 91061417110

مرکز تلفن نسل جدید مبتنی بر شبکه (IP-PBX) در کشور طراحی شد

تهران- متخصصان داخلی موفق به طراحی مرکز تلفن نسل جدید مبتنی بر شبکه شدند که از آخرین استانداردهای روز دراین صنعت برخوردار است.

مرکز تلفن نسل جدید مبتنی بر شبکه (IP-PBX) در کشور طراحی شد.

 توسعه پرشتاب فناوری IP که از سال ها پیش آغاز شده است و همچنان ادامه دارد به کاربرد وسیع مراکز تلفن IP PBX در سازمان های مختلف منجر شده است و پیش بینی ها نشان می دهد که این فناوری به رشد سریع خود و کاربرد همه جانبه در ابعاد گوناگون سیستم های ارتباطی و اطلاعاتی برای سازمان ها در سال های آینده نیز ادامه خواهد داد.

داوود ادیب، یکی از اعضای این شرکت فن آور در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: این محصول به عنوان نسل جدید مراکز تلفن است که به آن مراکز تلفن  ˈان.جی.انˈ گفته می شود. این مراکز جایگزین مراکز تلفن سنتی می شود.

وی افزود: فناوری به کار رفته در این محصول بر اساس استاندارد SIP(RFC_3261)  است و در مجموع محصول سافت سوئیچ محسوب می شود. پیاده سازی این سیستم، به صورت توزیع شده، می باشد. مکانیزم های پیشرفته امنیتی، از جمله ویژگی های این محصول است.  

وی خاطرنشان کرد: این محصول برای نسل جدید سیستم های مخابراتی به عنوان فناوری نوپا و جدید جایگزین سیستم های TDM شده است.

ادیب افزود: صرفه جویی در مکالمات بین دفاتر، بازگشت سریع سرمایه، حذف اپراتورهای انسانی از جمله مزیت های این طرح محسوب می شود.

 وی گفت: این محصول به عنوان جایگزین مناسبی برای نمونه های خارجی درآمده است و امنیت مورد نیاز کاربران ایرانی را تأمین می کند.

 این کارشناس اظهار داشت: این محصول به دلیل عدم وابستگی به خارج قابل تولید انبوه و پشتیبانی است، این سیستم آخرین ویرایش استانداردهای این حوزه را به طور کامل رعایت کرده است. سیستم امکان تعامل و سازگاری با طیف وسیعی از محصولات متنوع از جمله تلفن های مبتنی برشبکه، ویدئوفون ها وسوئیچ های مخابراتی را داراست و مصرف کننده را به استفاده از یک برند و مدل خاصی از تجهیزات ناچار نمی کند.

 به گفته ادیب، این مرکز به گونه ای طراحی شده است که ارتباطات با شبکه عمومی مخابراتی، جریان تماس و ارتباط با شبکه خصوصی مخابراتی هریک در نقاط جغرافیایی خاص مورد استفاده قرار گیرد.

 وی اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته این مراکز تلفن در حال انجام است و این شرکت نخستین تولیدکننده است که این محصول را از مرحله طراحی تا رسیدن به محصول نهایی به طور کاملاً بومی انجام داده است.

 این کارشناس خاطرنشان کرد: این محصول دارای تائیدیه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، شرکت ارتباطات زیرساخت، امنیت محصول را دارد و برگزیده بیست و پنجمین جشنواره خوارزمی است.

 

 


چاپ