شرکت صنایع ارتباطی آوا موفق به دریافت اولین گواهینامه ISO10668 از شرکت DQS در ایران شد

تاریخ انتشار: شنبه 17 اسفند 1392 دسته بندی: جوایز و افتخارات کد خبر: 92121713138

شرکت صنایع ارتباطی آوا تنها طراح و سازنده داخلی سوییچ های مخابراتی نسل جدید در ایران بوده و محصولات تولیدی این شرکت دارای تأییدیه فنی شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات می باشند. این شرکت به عنوان یکی از مؤسسات دانش بنیان کشور برنده افتخارات ملی و بین المللی فراوانی از قبیل رتبه دوم جشنواره بین المللی خوارزمی 1390، مدال طلای سازمان جهانی مالکیت فکری، واحد توليدي برتر کشور در سال 1391، لوح تقدیر سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل، واحد فناور برتر کشور در سال 1391، برنده جایزه شهید چمران جشنواره نوآوری و فن آفرینی دانشگاه تهران و ... بوده و در سال ۱۳۹۲ نیز برنده جشنواره ملی فاوا و جشنواره ملی شیخ بهایی گردیده است. این شرکت همچنین دارای رتبه یک شبکه داده های رایانه ای و مخابراتی از شورای عالی انفورماتیک می باشد.

این شرکت برای نخستین بار در ایران موفق به اخذ گواهینامه بین المللی ISO10668 ارزش گذاری برند «آوا» (Brand Valuation) از شرکت DQS آلمان گردید. 

امروزه برند به بخش مهمی از سرمایه و ثروت یک سازمان تبدیل شده و ضروری است همانند سایر سرمایه ها، برند نیز مورد ارزیابی و کنترل ارزش و محاسبه نرخ بازگشت سرمایه قرار بگیرد. از این رو در سال های اخیر سازمان های بزرگی با جایگاه برند خاص خود اقدام به ارزیابی های مختلفی در این زمینه نموده اند که هر کدام از روش های به کار گرفته شده نقاط قوت و ضعف خود را داشته است. تا این که در سپتامبر 2010 مؤسسه بین المللی ISO بنا به نیاز سازمان ها در این زمینه، اقدام به تدوین و انتشار استاندارد بین المللی ISO 10668: 2010 با نام Brand Valuation نمود.

 این استاندارد بین المللی با عنوان "ارزش نام تجاری-نیازمندی ها برای ارزش مادی نام تجاری" به تشریح استوار و شفاف روش های اجرایی برای اندازه گیری میزان ارزش یک برند می پردازد. هرچند که مدت زیادی از انتشار این استاندارد نمی گذرد، اما سازمان هایی که از این استاندارد در راستای مدیریت و ارزیابی برند خود استفاده نموده اند، از موفقیت های چشمگیری برخوردار شده اند.

چاپ